Prof.-Dr.-Eray-Esra-ÖNAL

Prof. Dr. Eray Esra Önal

Eray Esra ÖnalProf. Dr. Eray Esra Önal

Branş: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bulunduğu Hastane: Özel Muayenehane

Görüş:  10 Yorum

59 Oy

 

Önemli: Özel Sağlık Sigortası yaptırın Prof. Dr. Eray Esra Önal muayenehanesindeki fatura tutarlarının %80 'ini biz ödeyelim!

İletişim

Adres

Oğuzlar Mah. 1375 Sk. No: 6/9 Balgat / Ankara  Tel: 0312 287 0035

Hakkında

Prof. Dr. E. Esra ÖNAL, 1984 yılında Bahçelievler Deneme Lisesi’nden (Ankara) mezun olarak lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1991 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1996 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimini, 2000 yılında ise Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Neonatoloji yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

2005 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji Doçenti, 2010 yılında ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü olmuştur. 1990 yılında Department of Pediatrics, Manchester University Stepping Hill Hospital’de (Birleşik Krallık) ve 2000 yılında Department of Neonatology, Semmelweis University, (Macaristan) Gözlemci olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. E. Esra ÖNAL, Türk Neonatoloji Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Türkiye Milli Pediatri Derneği ve Çocuk Obezite Derneği üyesidir. Gazi Üniversitesi Hastanesi TS EN İSO 9001:2000 Kalite Sistemi Proses Sorumlusu ve Gazi Üniversitesi Hastanesi Transfüzyon Komitesi Üyesi olarak idari görevlerde bulunmuştur. Ayrıca 1996 yılında Wyeth IX. Bilimsel araştırma Yarışması “Birincilik Ödülü”, 2008 yılında Wyeth XV. Bilimsel araştırma Yarışması “Birincilik Ödülü” ve 2010 yılında Türk Neonatoloji Derneği Neonatoloji Araştırma Ödülü “Birincilik Ödülü” almaya hak kazanmıştır.

Çocuk beslenmesi ile ilgili vermiş olduğu konferanslardan bazıları şu şekildedir;

1. Yeni doğanlarda prebiyotik kullanımı. 35. Pediatri Günleri (11 Nisan 2013 – İstanbul)

2. Tüm yönleriyle erken dönem beslenmenin uzun ve kısa dönemde sağlığa etkisi. Türk Pediatri Kongresi (29 Mayıs 2014, Antalya)

3. 2nd Nutraceuticals Advisory Board Meeting. Dietary Supplements During Pregnancy and Lactation (19 February 2014, Paris, France)

4. Çocuklar ve Gıda Takviyeleri (3 Kasım 2014, Ankara)

5. Prematüre bebeğin gelişimsel yolculuğu: Optimal büyüme için beslenme nasıl olmalı? Ulusal Neonatoloji Kongresi (20 Nisan 2015, Adana)

45’in üzerinde uluslararası yayın ve 15’in üzerinde uluslararası bildirisi bulunan Prof. Dr. E. Esra ÖNAL, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Çankaya’da bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

10 Yorumlar
 1. Meltem K.
  Meltem K. says:

  2008 yılının nisan ayında prematüre olarak doğan bebeğim sayesinde tesadüfen tanıştığımız mükemmel insan çok iyi doktor Esra hocama ilgisi alakası insanlığı bilgisi görgüsü tecrübesi için gönülden teşekkür ediyorum. Oğlum yaşadığı problemlerin bir çoğunu onun sayesinde atlattı, onu kesinlikle oğlumun şansı olarak görüyorum.Sizi güleryüzle,sabırla ve dikkatle dinler, gereksiz yere kesinlikle ilaç vermez, tahlil tetkik istemez, sizi çok güzel aydınlatır.Aklınızda kesinlikle soru işareti kalmaz.Çocuğumu halen güvenerek götürüyorum,bu günümüzde kendisinin emeği çok. Allah Esra hocamdan razı olsun.

  Cevapla
 2. Duygu A.
  Duygu A. says:

  İkiz çocuklarım dünyaya geleli 3 yıl geçti ve bu zaman kadar tek güvenerek gittiği doktor Esra Önal dır. başka doktora kesinlikle gitmem.

  Cevapla
  • Derya Ö.
   Derya Ö. says:

   Esra Hocanın methini çok duydum. Ama doktor muayene fiyatları pahalı diyorlar. Duygu hanım siz en son muayene ne zaman gittiniz ve ne kadar ücret verdiniz bunu belirtirseniz sevinirim.

   Cevapla
   • Duygu A.
    Duygu A. says:

    Çocuklarımın rutin kontrollerine için en son geçen ay gitmiştim. Normalde Esra hocanın doktor muayene ücreti 350 TL ama benim çocuk sağlık sigortası olduğu için 70 TL ödedim.Eğer bütçe ile sıkıntı yaşamamak istiyorsanız kesinlikle çocuk sigortası yaptırmanızı öneririm.

    Cevapla
 3. Nazlı E.
  Nazlı E. says:

  Esra hocamm çok iyi bir doktor. pişman olmazsınız kesinlikle tavsiye ediyorum. 2. çocugum da şuan yolda onu da esra hocadan başka kimseye götürmem:)

  Cevapla
 4. Tuba doğan
  Tuba doğan says:

  2013 yılında kızım daha 1 aylıkken tanıdık Esra hocamı ve hiç bırakmadık 😉 şimdi oğlum 8 aylık ve iki çocuğumu da güvenerek götürdüğüm tek doktor. İlgili, sevgi dolu, işinde uzman. Dr teyzeme gidiyoruz oley diyen bir çocuğum var, kendisine çok çok teşekkür ediyoruz ve onu seviyoruz, herkese kesinlikle tavsiye ediyorum

  Cevapla
 5. Gamze çirkin
  Gamze çirkin says:

  Esra hocam harika bir doktor oğlum 7 yaşında suan. 1 yasindaydi ilk tanistimizda. Keske daha önce tanisaydik dediğim tek doktor. İkinci bebegimi de ona götürmeye başladım. İlk cocugum o kadar cok hastalanıp o kadar cok ilac aldi ki… ta kiiii esra hocamla karsilasana kadar. Antibiyotiği unuttuk artık. Onun söyledikleri ve onerileri bizim evde kanun gibidir. Cok güveniyorum kendisine. Iyi ki var..

  Cevapla
 6. Erva Asya
  Erva Asya says:

  Çok uzun uğraşlar sonucunda Sevgili Esra hamımla tanıştık. Bebeğim 5 günlükken troid bezinin az çalışmasından ötürü ilaç başlandı. Yaşadığım şehirdeki doktorlara çok güvenemedik ve 6 saat yolculuk yapıp Esra hanıma geldik. Kendisi en başta mükemmmel bi insan. Artık ondan başka doktora gitmeyeceğim. Muayene ücretleri de üst yorumlarda söylendiği gibi biraz fazla ama neticede sağlık bu ve ufacık bi bebek.. Allah Esra hanımdan razı olsun

  Cevapla
 7. Eda karapinar
  Eda karapinar says:

  Kan ve idrar tahlilleri yapılabiliyor mu muayenehanesinde onada extra ücret alınıyormu acaba bilgilendirebilirseniz sevinirim

  Cevapla
  • Çocuk Sağlık Sigortası
   Çocuk Sağlık Sigortası says:

   Merhaba özel doktor muayenelerine gitmeniz halinde doktorunuzun isteği üzerine test ve tetkiklerinizi anlaşmalı veya anlaşması olmayan kurum ve hastanelerde yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

   Cevapla

Yorum Bırak

Çocuk Sağlık Sigortasından faydalanmak isteyenler için yorumların çok önemli. Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için yorumlarını bizimle paylaş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir