Prof. Tansu Sipahi

Branş: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bulunduğu Hastane: Özel Muayenehane

Görüş:  2 Yorum

50 Oylama

En Uygun Fiyat Teklifini Al

Dakikalar içerisinde size en uygun sigorta fiyatını almak artık çok kolay. Fiyatınızı hemen almak için tıklayınız!

Önemli: Özel Sağlık Sigortası yaptırın Prof. Dr. Tansu Sipahi muayenehanesindeki fatura tutarlarının %100 ‘ünü yani tamamını biz ödeyelim!

doctor5

Önemli Not :
– Sağlık Poliçeleri olan bireylerin bünyemizdeki anlaşmalı şirketler üzerinden bu imkanlardan faydalanabilirler. Çocuk Sağlık Sigortası olarak Tansu Sipahi özel muayenesiyle bireysel bir anlaşmamız bulunmamaktadır.
– Tansu Sipahi ‘ nin Mapfre ve Ray sigortaları ile anlaşması vardır.

İletişim

Adres

Mutlukent Mah. Mutluköy Villaları 1952. Sokak, No: 29, 06800 Ankara  Tel: 0312 235 18 18

Hakkında

Özgeçmiş

Prof. Dr.Tansu Sipahi 17 Aralıkta Denizli’de doğdu. İlköğretimini Denizli-Atalar ilkokulunda, orta öğretimini Denizli-Merkez Ortaokulunda ve Lise öğretimini Denizli-Deneme Lisesinde okul birincisi olarak tamamladı. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra (1981) aynı üniversitenin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında ihtisas sınavını kazanarak ihtisas yaptı. İhtisas sonrası Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde önce başasistan sonra Sağlık Bakanlığı sınavını kazanarak Şef yardımcısı olarak görevine devam etti. 1993-1996 Yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında ikinci ihtisasını yaparak Çocuk Kan Hastalıkları Uzmanı ünvanını aldı. 31 Ekim 1996 Yılında doçentlik sınavını kazanarak Üniversite Doçenti ünvanını aldı.
1999 Yılında Dr.Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine Genel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Şefi oldu. 2001 Yılında aynı hastanede Çocuk Hematoloji Klinik Şefi olarak Hematoloji kliniğini kurdu. 2003 Yılına kadar Başhekim yardımcısı ve Başhekim Vekili olarak görev yaptı. Aralık 2003 tarihinde Profesör oldu. 2005 Yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında Profesör-öğretim üyesi, Çocuk Hematoloji Bölüm Başkanı, Kan Bankası Müdürü olarak görev yaptı.
2008 yılından beri Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı, Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Çocuk Acil polikliniği, Çocuk Polikliniği ve Yenidoğan Ünitesi konsültanlığını da yürütmektedir. Birçok asistan doktora tezi ve proje yöneticisi olarak görev yapmıştır. Uluslar arası alanda 400’ün üzerinde atıf almiştır.
Evli ve 2 çocuk annesi olup İngilizce bilmektedir.
Prof.Dr. Tansu Sipahi’nin yurtdışı ve yurtiçinde yayımlanmış 200’ün üzerinde bilimsel makalesi, basılmış kitaplarda yazdığı bölümler bulunmaktadır. Ayrıca uluslar arası alanda bilimsel yayınları 400’ün üzerinde atıf almıştır.
Üyesi Olduğu Bilimsel Kuruluşlar:
1.Milli Pediatri Derneği
2.Türk Pediatri Kurumu
3.Türk Hematoloji Derneği(THD)
4.Türk Pediatrik Hematoloji Derneği(TPHD)
5.Talasemi Derneği
6.Tromboz, Hemostaz ve Anjioloji Derneği.
7.Türk Pediatrik Onkoloji Derneği (TPOG)

Üyesi Olduğu Uluslararası Bilimsel Kuruluşlar:
1.European Haematology Association(EHA).
2.The Mediterranean League Against Thromboembolic Diseases

SCI, SSCI Ve AHCI Dışındaki Uluslararası İndeks Ve Özler Tarafından Taranan Dergilerde Hakemlik
1. Intensive Care Medicine.
2. Turkish Journal of Hematoloji
Hakemli Bilimsel Veya Mesleki Dergilerde Hakemlik
1. Türkiye Klinikleri, Pediatri Dergisi

Video

Günlük Rehber/TRTOKUL/Hafta İçi Her Gün 14:30 – 15:30 (12.06.2013)

 

Ufuk Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD. Başkanı, Hematolog Prof. Dr. Tansu Sipahi ile Bebek Beslenmesinde Doğru Bilinen Yanlışlar, Kansızlık ve Demir Eksikliğinin Nedenleri

 

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
Haberler
2 cevaplar
 1. Özlem E.
  Özlem E. says:

  Tansu hocamız alanında çok başarılı ve yetkin biridir. Oğlumuza çok ünlü ve güvenilen bir özel hastanedeki profesörün “bekleyin geçer” teşhisinin ardından, hocamız sorunu anlayıp çözüme ulaştı. Ayrıca çoğu zaman aradığımızda ya da mesaj attığımızda ulaşabiliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim.

  Cevapla
 2. Başak Ş.
  Başak Ş. says:

  Allah razı olsun kendisinden. Çocuğum faranjit olmuştu çok ilgilendi ufak oglumla. daha sonrasında da kontrollerini yaparak hastalığı tamamen attı. şuan oğlum turp gibi. muayenaneside çok temiz ve düzenli. kendisini kesinlikle öneririm

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir