Ticari Hayat Gazetesi Röportajımız

Çocuk sağlık sigortası hakkında doğru bilgi alınmalı

Çocukların sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirilen çocuk sağlık sigortasının kapsamı hakkında bilgi veren Sigorta Birimi-Çocuk Sağlık Sigortası’nın kurucusu Süleyman Çiftçioğlu, kişilerin çocuk sağlık sigortasıyla ilgili doğru bilgiye sahip olmasının önemli olduğunu belirtti.

haber
0-18 yaş arasındaki çocuklara yönelik uygulanan çocuk sağlık sigortası, on sekiz yaşını doldurmamış çocukların sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştiriliyor.
Çocukların sağlık ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gerçekleştirilen çocuk sağlık sigortası hakkında merak edilenleri, Sigorta Birimi-Çocuk Sağlık Sigortası’nın kurucusu Süleyman Çiftçioğlu ile konuştuk.
Çiftçioğlu, çocuk sağlık sigortasına sıfır yaş çocuklarda başladıklarını belirterek, sigorta kapsamında yer alan veya almayan rahatsızlıklar hakkında bilgi verdi.
Kişilerin son yıllarda sağlık sigortalarına yöneldiğini ifade eden Çiftçioğlu, insanların yapılacak sigorta ürünü hakkında doğru bilgi alması gerektiğini dile getirdi.

Genetik rahatsızlıklar sigorta kapsamında yer almıyor
Çiftçioğlu, özellikle çocuk sağlık sigortasının neleri kapsayıp kapsamadığına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, Sigorta Birimi-Çocuk Sağlık Sigortası olarak kişilere, bu konuda detaylı bilgi verdiklerini söyledi.
Çiftçioğlu, çocuk sağlık sigortasının ödenmeyen kalemleri olduğuna dikkat çekerek, özellikle çocukların genetik rahatsızlıklarının sigorta kapsamında olmadığını belirtti.
Gerçekleştirdikleri çocuk sağlık sigortası hizmetinin, özel sağlık sigortaları gibi bireylere yapılan poliçenin tek başına çocuğa yapılan ürünleri kapsadığını ifade eden Çiftçioğlu, diğer sigorta şirketlerinin çocuğa ebeveynleriyle birlikte sağlık sigortası yaptığını dile getirerek, kendileri tarafından gerçekleştirilen çocuk sağlık sigortasının tek başına çocuğu kapsadığını söyledi.
Çiftçioğlu, çocuk sağlık sigortası yapılan çocukların durumuna göre, çocukları ilgili doktora da yönlendirdiklerini ifade ederek, “Mesela, çocuğun alerjisi varsa, ona göre doktora yönlendiriyoruz. Kişi, çocuk kardiyolojisine ihtiyaç duyuyorsa ona göre yönlendirme yapıyoruz.” diye konuştu.

Sıfır yaş çocuklarda talep edilmeye başlanıyor
Çocuk sağlık sigortasına sıfır yaş çocuklarda başladıklarını ifade eden Çiftçioğlu, bunun en büyük nedeninin sıfır yaş çocukların sıklıkla hastaneye gidip gelmesi olduğunu söyledi. Çiftçioğlu, ailelerinde bu durumdan dolayı sıfır yaş çocuklarda sağlık sigortası talebinde bulunduklarını belirtti.

Kişiler, hastaneye gittiklerinde ne ile karşılaşacaklarını bilmeli
Çiftçioğlu, özellikle çocuk sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin, konuyla ilgili detaylı araştırma yaparak gerekli bilgileri sahip olmasının önemli olduğunu söyledi.
Gerçekleştirdikleri çocuk sağlık sigortası ürünleri ile ilgili kişilere detaylı bilgi verdiklerini ifade eden Çiftçioğlu, “Sigorta hizmeti gerçekleştirdiğimiz kişilerin hastaneye gittiklerinde neyle karşılaşacaklarını bilmeleri çok önemli. Bizim ana branşımız çocuk olduğu için hangi hastalıkların veya şikâyetlerin neleri kapsadığı veya kapsamadığı konusundaki bilgileri rahatlıkla verebiliyoruz.” dedi.

sayfa

Çocuk sağlık sigortası kapsamına girmeyen rahatsızlıklar var
Çiftçioğlu, çocuk sağlık sigortası kapsamına girmeyen rahatsızlıkları ise şöyle tanımladı: “Sıfır yaş çocuklar böbrek taşı düşürecekse, bunun 12 ay bekleme süresi var. Genetik rahatsızlıklar sigorta kapsamında yer almıyor. Ayrıca, yedi yaşa kadar çoğu fıtıklar genetik rahatsızlık sayıldığı için sigorta kapsamı da ona göre belirleniyor.”
Çiftçioğlu, öncelikli amaçlarının kişilere doğru bilgi vermek ve kişilerin ödenmeyecek bir kaleminde, hastaneyle iletişime geçerek indirim sağlamak olduğunu belirtti.

Sigorta ve sigorta şirketlerine karşı yanlış algı oluşuyor
Çiftçioğlu, sigorta ya da sigorta şirketlerine karşı yanlış algıların oluştuğunu belirterek, bu algıların değişmesi konusunda kişilere, özellikle sigorta şirketleri tarafından verilecek bilginin önemli olduğunu söyledi.
Çiftçioğlu, kişilerinde sigorta şirketlerinden beklentileri konusunda doğru araştırma yaparak hareket etmesi gerektiğini dile getirerek, “Sigorta yaptıracak kişilerde, sigortanın her şeyi ödediğine dair bir algı oluşuyor. Ben insanlara öncelikle şunu söylüyorum; sigorta şirketi özel bir şirket. Eğer, kanunu ve hukuki bir şekilde kullanırsanız kesinlikle faydalı sağlarsınız. Bu nedenle doğru bilgiyle detaylı araştırma yaparak hareket etmeniz lazım.” ifadelerini kullandı.
“Özellikle sağlık sigortalarında iyi araştırılma yapılmalı” diyen Çiftçioğlu, sağlık konusunda insanların daha hassas olduğunu hatırlatarak, sağlık sigortalarının araştırılmadan alınıp çıkan meblağların kişinin cebinden ödenmesi durumunda, insanların büyük sıkıntılarla karşılaşabildiğine dikkat çekti.

İnsanlar, çocuklarının sağlığı için en iyi hizmete ihtiyaç duyuyor
Çocukların her zaman aileler için kıymetli ve değerli olduğunu söyleyen Çiftçioğlu, “İnsan çocuk sahibi olduğu zaman onun sağlığı için en iyi hizmeti almak istiyor. Çocuklarında meydana gelen bir rahatsızlıkta çocuğunun en iyi doktorlar tarafından tedavi edilmesine ihtiyaç duyuyor. Bizler de bu konuda aileleri yönlendirerek en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Ticari Hayat Gazetesi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir